החודש אנחנו חוגגים עצמאות

החודש אנחנו חוגגים עצמאות, ומה נגיד – גם אחרי 74 שנים המציאות עדיין מאתגרת. אבל במקביל, יש לנו גם הרבה במה להתגאות:

מאז קום המדינה, ההתיישבות והחיבור לאדמה שימשו כערכים מרכזיים בארץ ישראל.

גם המשק שלנו הוקם יחד עם ההתיישבות הראשונה בחבל לכיש, בשנות ה-50 של המאה הקודמת ולאורך כל שנות פעילותו עסקה המשפחה בעבודת אדמה.
זהו גם אחד הערכים המרכזיים שמנחים אותנו בפתורה, עוד מימי המשק הראשונים – אי אז בשנות ה-50 של המאה העשרים: השורשים הראשונים של המשק ניטעו ע”י טובה ושמואל תמיר שהקימו את המשק מתוך כוונה ליישב את דרום הארץ ואת חבל לכיש בפרט. מאז עשתה משפחת תמיר דרך ארוכה, והיום, עם המותג זוכה הפרסים פתורה, מייצרים שמן זית כתית מעולה, דבש טהור, יין ומוצרים נוספים – כולם מופקים מאדמת המקום ומחבל הארץ המיוחד הזה.

עצמאות עבורנו היא דרך חיים לאורך כל ימי השנה: את הזיתים שלנו אנחנו מגדלים תוך הקפדה יומיומית. תהליכי הגידול, המסיק והייצור מתבצעים באמצעים מדוקדקים ובפיקוח פרטני אישי על כל שלב. והכי חשוב – את הכל אנחנו עושים בעצמנו. על כן, מדובר במוצרים באיכות הגבוהה ביותר שתוכלו למצוא.

אז רגע לפני יום העצמאות ה-74, עם איזה יין תרימו לחיים?
נמליץ לכם על היינות המיוחדים מסדרת Cantina27אדום או רוזה שיזרימו אליכם את הארומות המקומיות של אזורנו.

לשדרוג הסעודה נמליץ באופן מיוחד על שמן הזית מזן ברנע. מכיוון שמדובר בזן מקומי שטופח על ידי קבוצת מחקר בראשותו של פרופ’ שמעון לביא, מכרמי זית באזור קדש ברנע – ומכאן שמו. שמן זית מזן ברנע מתאפיין בפירותיות בשלה באף  וחריפות נמוכה ומרירות עדינה בפה.

שיהיה לכם חג עצמאות שמח, בריא וטעים, וזכרו להתגאות במה שיש לכם ובמה שהשגתם – כי כולנו יודעים שזה לא מובן מאליו.

משפחת תמיר וכל צוות המשק