פתורה בוטיק משפחתי

פתורה בוטיק משפחתי

פתורה בוטיק משפחתי נטע את שורשיו הראשונים בשנת 1956. טובה ושמואל תמיר, הנמנים עם דור המייסדים של מושב שדה משה, הקימו את המשק לאחר שעזבו את קיבוץ מצובה בגליל העליון, מתוך כוונה ליישב את דרום הארץ ואת חבל לכיש בפרט. בתחילת הדרך התרכזה פעילות המשק בענפי חקלאות שונים כמו לולים, פרחים, עצי פרי, וגפנים. בשנת 1976 ניטע כרם הזיתים הראשון שסלל דרך ארוכה ומפוארת לייצור שמן זית.

כיום מנהלים את המשק זה לצד זה נועם (בנם של טובה ושמואל) ועדו (נכדם), הממשיכים את המורשת החקלאית במסירות, תוך הרחבת הפעילות. כחלק מהשינויים שעברו על המשק במרוצת השנים, נולד בשנת 2006 המותג “פתורה”, שמטרתו לאפשר קשר ישיר ובלתי אמצעי של התוצרת המקומית המשובחת לצרכנים.

צוות פתורה בוטיק משפחתי

עיר מקראית ושמה פתורה

פתורה היא עיר מתקופת המאה ה-1 לספירה, שחורבותיה נמצאו לפני מספר שנים בחבל לכיש, סמוך לכרמי הזיתים והגפנים של משפחת תמיר. בחפירות ארכיאולוגיות שנעשו בשנת 2004 התגלו ממצאים המעידים על כך שכבר בימי המקרא שימשה הקרקע לפעילות חקלאית ענפה. גת ביזנטית שנמצאה במקום (אחת מתוך 3 גתות ביזנטיות יחידות שהתגלו בארץ) לצד שרידים נוספים, מספרים את סיפורה של העיר העתיקה, על שמה נקרא המותג פתורה.

הידיעה כי האזור שלנו שימש את החקלאים הקדמונים לייצור יין, הסבה לנו שמחה גדולה. בלי לחשוב פעמיים הוחלט להמשיך את דרכם ולשתול את כרם היין הראשון במשק. נכנס יין, יצא טוב: כך הוקם יקב הבוטיק של פתורה ומאז ועד היום אנחנו מפיקים מענבי אותו הכרם ואלה שצמחו בעקבותיו, יין ישראלי משובח המשקף נאמנה את האופי והטרואר של חבל לכיש. סדרת היין של פתורה נקראת Cantina 27: משמעותה ‘יקב’ באיטלקית, לצד מספר המשק.

כיום, ניתן להגיע ולראות את שרידי היישוב, בסמוך לכרמי היין והזיתים של המשפחה.

עיר מקראית ושמה פתורה

צוות המשק

עדו - משק פתורה

עדו, יזם ובעלים

דור שלישי לשושלת חקלאים מפוארת, מייסד המותג פתורה, השמן (זית) שמניע את גלגלי המשק

יפעה, מנכ”לית

מובילה את המותג ביד בוטחת וצחוק מתגלגל, מלהטטת בין אקסלים, החלטות ארגוניות ורווחת העובדים, יין הרוזה של המשק

חלי - משק פתורה

חלי, סמנכ”לית

מנהלת מלידה, מנצחת בגאון על ההתנהלות השוטפת, הדבש שמאחד את כל חלקי המשק

חופית, מנהלת מכירות

חביבת הקהל והלקוחות, מוצאת פיתרון לכל בעיה בפלפול הייחודי לה ובחיוך רחב. לא פלא שהיא ממרח הפלפלים הצהובים של המשק

גילי - משק פתורה

גילי, מנהלת תקשורת שיווקית

חיית רשת, להטוטנית מילים והיד מאחורי המצלמה ויחסי הציבור, התבלין הכי חריף במשק

עדן, מנהלת משרד

אשפית הקשרים הבינאישיים, אחראית על רווחת הלקוחות והעובדים כאחד, ריבת התות של המשק

משק בוטיק פתורה

“שמן נבאלי לא דומה לאף אחד אחר, וזה של פתורה הוא שמחה גדולה. פניו המסולעים של הכרם הקשו את כניסת הטרקטורים והמרססים, אז השאירו אותו ככה, אורגני, עם כל הקפריזות שלו, שיגדל כדרך אבות.”

הילה אלפרט, ישראל היום