בחרנו בטחינא מפני שאנו מאמינים בקסם שבפשטות. אנחנו אוהבים לעשות את הדברים בזמן ובקצב הנכון. ובכלל, מעדיפים כמה שפחות לגעת במה שנתן לנו הטבע. לחזור לבסיס, כמו בימים עברו. אז איך מייצרים את טחינא?

לא מקלפים
בטחינא שוטפים את השומשום אך ורק במים, ולא מפרידים את הקליפה מהגרעין. כך נשמרים הערכים התזונתיים בתוך הטחינה.
בשומשום, נמצא את עיקר הערכים התזונתיים בקליפה. כאשר טחינה מיוצרת משומשום שאינו מלא, היא מאבדת חלק משמעותי מערכה התזונתי. בנוסף, תהליך הקילוף עצמו כולל לרוב שימוש בכמות רבה של מלח (נתרן) או חומרים כימיים למיניהם לזירוז התהליך, אשר מורידים גם הם מערכה התזונתי של הטחינה.

לא קולים
בטחינא אנו מקפידים לייבש את השומשום בטמפרטורה שנמוכה מ-40 מעלות, כך שהויטמינים, החלבונים, האנזימים וכלל המרכיבים שבשומשום לא ייפגעו. ההקפדה על הטמפרטורה נשמרת לכל אורך תהליך הטחינה, כדי שהשומשום יישאר שומשום חי.
תהליך הייצור הרגיל של הטחינה כולל את קליית השומשום. הדבר מאפשר את טחינת הגרגרים בצורה קלה ומהירה, וכן מוסיף את המתיקות שנגזרת מהקלייה.  אולם בגלל הטמפרטורות הגבוהות אליהן נחשף השומשום לזמן ארוך, ישנה כאן פגיעה נוספת בערכים התזונתיים של הטחינה. חומצות שומן מזינות הופכות להיות לא מזינות ואף לעיתים הרסניות בעקבות קלייה.

לא מוסיפים דבר
בטחינא לא נעשה כל שימוש בחומרים בתהליך הייצור, למעט שומשום מלא ומים.
לא נעשה שימוש בחומרים שונים בתהליך ייצור הטחינה כגון מלח או חומרים כימיים שונים, על מנת לזרז תהליכים, לשפר את צבע הטחינה או להשפיע על הטעם.

אז מה כן?
השומשום מנוקה, נשטף ומושרה במים. לאחר מכן הוא מיובש בחום נמוך לאורך זמן. לבסוף הוא מגיע אל אבני הריחיים, שם הוא נטחן במלואו (הגרעין עם קליפתו). פשוט.
מכיוון שאין שימוש בחומרים שמסייעים בד"כ לקצר את התהליך, התהליך הינו ארוך מאוד. אבל כפי שכבר אמרנו, אנו מאמינים שלכל דבר יש את הקצב והזמן הנכון לו.

השילוב בין השומשום המלא האיכותי ותהליך הטחינה המסורתי מוליד טחינה גולמית מלאה בעלת מרקם חדש, עשיר וסמיך, שמצליחה לשמר באופן מיטבי את הערכים התזונתיים ואת הטעם הראשוני המתוק של השומשום. וכפי שלקוחות רבים אומרים לנו שוב ושוב: "מרגישים את השומשום!"

באתר פתורה תוכלו למצוא את את טחינא ולהנות ממוצר טעים, בריא שהולך מצויין עם שלל מוצרינו. לחצו כאן לרכישה של מוצרי טחינא.