חודשי האביב הם אולי החודשים היפים ביותר לביקור בחבל לכיש.  מזג האוויר הנעים והנוח מאפשר לטייל ברחבי האזור וליהנות מרוח קלילה ושמש נעימה.  תוכלו להתרשם מהמרחבים האינסופיים, משדות החיטה שנקצרים, שמיים כחולים וכרמי ענבים שצבעם הירקרק בולט למרחקים.  בתקופת האביב, כל פירות הקיץ צצים ופורצים במלוא הכוח, כך שאם תעברו סמוך למטע אפרסקים או כרם ענבים תוכלו לראות את הפירות והאשכולות הצעירים בשיא תנופתם.  בעונה הזו החקלאים נמצאים כמעט כל הזמן בשטח- מדללים, משקים ומטפחים את התוצרת הצפויה להגיע בעוד חודשים מעטים.

באזור חבל לכיש תוכלו ליהנות בנוסף מנופים ואתרים היסטוריים.  ישנם עשרות חורבות ישנות, מערות ומבנים מתקופות קדומות, בהם ניתן לבקר. חלק מהאתרים אסורים לכניסה, אך ניתן להציץ מרחוק וחשוב לשמור על הכללים, בכדי למנוע הרס ופגיעה באתרים ההיסטוריים.

לאחר שחווינו חקלאות מודרנית והיסטוריה, הגיע הזמן גם לחוות טעמים מקומיים.  ביישובים רבים בחבל תוכלו למצוא תוצרת מקומית למכירה, פירות וירקות במשקים, יינות ביקבים, שמן זית בבתי הבד ועוד.  ישנן גם מסעדות כפריות המציעות תפריטים שעושים שימוש בחומרי הגלם המקומיים.

גם אצלנו בפתורה בוטיק משפחתי, במושב שדה משה, תוכלו להגיע ולקבל את מיטב התוצרת המקומית. בשעות הפתיחה של החנות הקטנה שלנו במשק, תוכלו להגיע באופן חופשי ולטעום מההיצע הגדול של המוצרים הנפלאים של האזור- יינות מיקב פתורה, שמן זית כתית מעולה בעל מדליות זהב בינ”ל, ריבות וקונפיטורות, ממרחים, תבלינים זיתים וגודיז נוספים.

אזור חבל לכיש הוא חבל ארץ היסטורי שקם והיווה את חוד החנית של ההתיישבות העובדת בתקופת קום המדינה. התמורות הרבות שעוברות על מדינת ישראל בכלל ועל החקלאות המקומית בפרט, הביאו לשינויים שבסופו של דבר יוצרים חידושים בחקלאות ובהתיישבות.  תקופת האביב זו הזדמנות נפלאה להכיר את האזור ולראות, לטעום ולהריח את ההתחדשות.