חודשי האביב בישראל הם החודשים העמוסים ביותר של רדיית דבש. באפריל ומאי, מסכמות הדבורים את תקופת החורף ואז מגיעות המסקנות.  חורף עמוס במי גשמים מאפשר לשדות ולעצים לייצר חומר גלם מעולה, אותו אוגרות הדבורים ומייצרות באמצעותו דבש טהור משובח. בשנות בצורת נוצר חוסר בדבש טבעי איכותי וחשוב להבין אם הדבש נוצר מפרחים בלבד או מתוספות סוכר המוגשות לדבורים עם מים. מדובר בדבש אך פחות איכותי.  דבש טהור ואיכותי נוצר מעבודת הדבורים היונקות צוף מפרחים בלבד.

ישנן תקופות רדייה שונות במהלך השנה וכאמור האביב זו התקופה העמוסה ביותר. בחודשי האביב ניתן להשיג בפתורה את כל הסוגים שאנחנו מציעים- דבש פרחי הדרים, דבש פרחי בר ודבש פרחי אקליפטוס.  להבדיל מהדרים, להם יש תקופת פריחה אחת בשנה, את דבש פרח הבר ניתן לקבל בגרסאות החורף והקיץ וכמובן שמדובר על סוגי פריחה שונים, מה שמשפיע ישירות על הטעם וסגנון הדבש.  כמו כן, בחורשות האקליפטוס קיימות פריחות כל השנה וניתן להבחין שאותה חורשה תמיד יהיו עצים בהן יש פרחים וכאלה שאין, עניין ייחודי לסוג עץ זה. בזכות כך, דבש האקליפטוס מיוצר לכל אורך השנה, אך הכמויות ממנו קטנות יותר.

בכל שנה, בפתורה אנו נערכים כבר בחודש מאי לקראת ראש השנה. אנו דואגים לאגור כמות דבש גדולה כדי לעמוד בביקוש הרבה הקיים בראש השנה. דבש בראש השנה זהו סמל ייחודי לתחילת השנה היהודית בתקווה לשנה טובה ומתוקה.

את הדבש הטהור של פתורה ניתן להשיג במבחר גדול מאוד של אריזות, בגדלים שונים. כמובן שגם ניתן להשיג את הדבש במגוון גדול ומיוחד של מארזי מתנה וחבילות שי לראש השנה. אנו מקפידים ליצור תמהיל ישראלי מדויק של מוצרים המבוססים על החקלאות המקומית ודואגים להגיש את התוצרת האיכותית בעטיפה נעימה וייחודית לנו.

בבואכם לבחור את הדבש המתאים לכם הקפידו לטעום ולהבחין בין סוגי הדבש השונים. בסופו של דבר, טעם הוא עניין אישי וייחודי, אך ניתן בעזרת הדרכה נכונה, לשים דגש על הטעמים וגם לבדוק כך את איכות הדבש הנרכש. אתם מוזמנים בכל עת לפנות אלינו וקבל הדרכה לגבי טעימת הדבש והמלצה לגבי כל סוג. לכל סוג פריחה מרקם וגוון שונה, עניין המשפיע על הטעם. כמו כן, יש שימושים שונים שניתן לעשות עם דבש שחשוב לדעת לפני הבחירה. לדוגמא- דבש פרחי בר הולך נפלא עם יוגורט ודבש אקליפטוס מעולה לזיגוג עוף בתנור.

העולם הקולינארי בישראל השתנה רבות בשנים האחרונות והחשיפה הרבה של הישראלים לתוכניות בישול כאלה ואחרות חושף יותר את חומרי הגלם העיקריים והחשובים הנמצאים במטבח. על שמן זית כתית מעולה תוכלו לקרות וללמוד רבות באתר פתורה. חשוב לנו להנחיל את ההבנה של הצרכנים ואת תשומת הלב גם לגבי עולם הדבש, החיוניות שלו, היותו התרופה הטבעית הטובה ביותר בעולם ועוד שלל תכונות שהופכות את מוצרי הדבש הטבעי לאוצר אמיתי של הטבע.

אתם מוזמנים לנסות את דבש פתורה ולהתייעץ איתנו בכל שאלה ובעיה וכמובן להעניק ליקירכם מתנה ייחודית, מהנה וטעימה לקראת ראש השנה, עם דבש מתוק, טבעי ומשובח.