המשק המשפחתי הוקם בשנת 1956, לאורך השנים עסק במגוון ענפי חקלאות והמשפחה התנסתה בגידולים שונים.  בחקלאות היו שנים יפות מאוד בעבר ובתמיכת המדינה הוקמו משקים מפוארים שיצרו תוצרת ישראלית מובחרת. בשנות ה-70 של המאה הקודמת התקבלה אצלנו במשפחה ההחלטה להכניס תמהיל הגידולים ענף חדש- זיתים.  עד אותה העת היה ידוע שחקלאות זיתים נחשב לענף מסורתי אצל הערבים בלבד.  זה התחיל מנטיעת כרם ראשון של זיתי נבאלי ולאורך השנים התווספו אל הכרם המיתולוגי זנים נוספים, מודרניים יותר וענף הזיתים הלך והתפתח אצלנו.

לאחר הרבה שנים, הפך ענף הזית לחלק העיקרי במשק שלנו. אליו התווספו כרם יין וכוורות דבש, כדי ליצור טריטוריה שלמה של מוצרי איכות מחבל לכיש. המותג פתורה הוקם לאחר שבתחילת שנות ה-2000, בזמן חפירת כביש 6, נמצאו שרידי היישוב העתיק שנקרא "פתורה". במהלך החפירות, גלשו הארכיאולוגים לתוך כרם זיתי הנבאלי הוותיק ומצאו מתחתיו גת עתיקה ונדירה.  זו הייתה סיבה נהדרת לבחור את השם העתיק והתחיל לבנות מותג סביבו.

מאז הוקם המותג פתורה, דאגנו לשמור על איכות המוצרים ברמה הגבוהה ביותר. זו הייתה החלטה עקרונית שהדרך שלנו תהיה האיכות. בשוק תחרותי רווי מתחרים, חשוב להחליט מה מונח בראש סדר העדיפויות כדי  לא להסתחרר ולקפוץ מטרנד אחד לאחר.

בחרנו ללכת על עיצוב מיוחד, כזה שיתאים לרוח התקופה ההיסטורית ויחד עם זאת ימשוך את הלקוח להבין כי מדובר פה ביצירת אמנות אמתית (של הטבע).  לתוך העיצוב יצקנו אלמנטים שיתאימו לשוק המקומי ולבינלאומי יחד.  לא היינו בטוחים שזה יהיה מוצר שיהיה קל למכור אותו במעדניות אך הבנו שתדמית המוצר חייבת לעבוד במתאם מלא להשקפת עולמנו, כעובדי אדמה וככאלה ששמים דגש על איכות ושלמות המוצר, בלי קיצורי דרך.

ההתחלה היתה קשה, אמנם היה לנו ניסיון רב בייצור מוצרי איכות, אך חסרי ניסיון לחלוטין במסחר ומכירת מוצרים. במכירה יכולים להיות הרבה רגעי שבר ובהחלט חווינו לא מעט כאלה.  מכל הניסיונות, מצאנו שהמוצרים שלנו התקבלו בברכה ובהצלחה גדולה, גם עם חבילות שי לחג שלנו. בתחילת הדרך שיווקנו את המוצרים בפני עצמם לחברות וארגונים וקיבלנו חוות דעת מעולות. התרגשנו מאוד והבנו שיש פה משהו. אנשים חיפשו להביא מתנות שנראות טובות וגם מכילות טעם טוב ואיכותי.

כעבור שנים ולאחר מסע ערוך ומעניין, הפכנו להיות משק חקלאי שמייצר שרשרת שלמה וייחודית לנו. ההתחלה היא בשדה, במטע ובכרם. אנחנו משקיעים את מרצנו ביצירת חקלאות ישראלית איכותית.  ההמשך בבית הבד, ביקב ובמכוורת, שם הופכים תוצרי הטבע המופלאים לחומרי גלם נהדרים. לאחר מכן, השמן זית, הדבש, היין ושאר המעדנים נארזים במארזים מיוחדים שמעוצבים בלעדית על ידנו, כך שיקבלו את השיק המקומי עם גוונים שתואמים את רוח המשק. בסיום התהליך כל המוצרים נארזים כחבילה מרתקת של טעמים בעטיפה היפה ביותר מגולגלים בהיסטוריה של חבל לכיש. חבל ארץ מקומי שיש לו עבר עשיר, הווה חדשני ועתיד שכולו טוב.

בפתורה בוטיק משפחתי אנו יוצרים ומשווקים באופן עצמאי אלפי חבילות שי ומתנות ייחודיות לכל מקום בארץ ובעולם. כל מה שריך זה להציץ בקטלוג מארזי השי וליצור עימנו קשר כדי לבחור את המתנה המושלמת שתרצו להעניק לחברים, עובדים ועמיתים. ותמיד בטעם הטוב ביותר.