החורף נותן את אותותיו ואחד הדברים הנהדרים שמביאים איתם חודשי נובמבר- דצמבר הוא שמן זית ראשון המסיק. בניגוד לשמן זית מסונן, ראשון המסיק הוא שמן גולמי ובתולי שמתבקבק מבלי שעבר תהליך של סינון משקעים בחביות. התוצאה המתקבלת היא שמן זית טרי טרי, בטעמים בועטים ונפלאים של זית. כשזה מגיע למטבח, ניתן לשלב את ראשון המסיק במגוון מנות ולהיות סמוכים ובטוחים שהוא יותיר את חותמו העז.

הפעם החלטנו לשדך את ראשון המסיק לירקות הכי עונתיים שיש ולצורך כך בחרנו במשלוח של “עלה הביתה”- האחות הקטנה והאינטרנטית של “עלה עלה” המגדלת, מפתחת ומשווקת תוצרת חקלאית. ירקות החורף האיכותיים של “עלה הביתה”, בשילוב שמן זית ראשון המסיק, יוצרים סלט עונתי ומרענן שבו חומרי הגלם הם שם המשחק. הטעמים הדומיננטיים והמתפרצים של הירקות וראשון המסיק מדברים בעד עצמם ולא דורשים תיבול נוסף מלבד ליים ומלח.

*** ניתן להזמין במשלוחים של “עלה הביתה” גם את מגוון שמני הזית של פתורה

סלט ראשון המסיק

חומרי גלם:

חסה רומית

חסה אלון ירוק

נבטי צנונית

עגבניות שרי מנומרות

עגבניות שרי צהובות

אנדיב אדום

בצלצלי שאלוט

פלפל צ’ילי אדום

אשכולית אדומה

שמן זית ראשון המסיק מזן קורנייקי

ליים

 

 

אופן ההכנה: 

חותכים כמויות לפי טעמכם האישי, מתבלים בשמן זית ראשון המסיק, ליים ומלח.

עלה הביתה היא האחות הקטנה והאינטרנטית של “עלה עלה” – המגדלת, מפתחת ומשווקת תוצרת חקלאית למסעדות ואנשי מקצוע בתחום המזון והקולינריה. במרכז פעילותה של “עלה הביתה” עומדות טריות ואיכות- מרבית המוצרים נקטפים ומלוקטים לפי הזמנה ולא מוחזקים כמלאי, כדי לא להתפשר. לצד הירקות והפירות, מציעה “עלה הביתה” שלל מוצרי מעדניה איכותיים ממשקים ויצרנים שעובדים איתה בשיתוף פעולה- ביניהם גם שמן הזית שלנו. כלל המוצרים ניתנים להזמנה באתר, עם משלוח עד הבית.