יום הבריאות הבינלאומי הוא הזדמנות להעלות את המודעות לחשיבות הבריאות והרווחה עבור אנשים וקהילות ברחבי העולם. הוא מספק הזדמנות לקדם הרגלים בריאים ולשתף במידע שעשוי לשפר את חיי היומיום שלנו באופן משמעותי. לרגל יום חשוב זה, ברצוננו להדגיש את היתרונות הבריאותיים של כמה מזונות טבעיים אשר שימשו במשך מאות שנים לקידום בריאות ומניעת מחלות, כגון שמן זית, דבש טבעי ומוצרים נוספים העשויים מחומרי גלם טבעיים.

שמן זית הוא מרכיב בסיסי בתזונה הים תיכונית ונקשר למגוון יתרונות בריאותיים. אחת הסיבות העיקריות לכך היא התכולה הגבוהה של פוליפנולים, שהם תרכובות טבעיות בעלות תכונות נוגדות חמצון, אנטי דלקתיות ואנטי מיקרוביאליות. פוליפנולים אלו נמצאים בפרי עץ הזית ומופקים בעת יצירת השמן. הוכח כי הפוליפנולים בשמן זית מסייעים בהפחתת הסיכון למחלות לב, סרטן ומחלות כרוניות אחרות על ידי הפחתת דלקת והגנה על תאים מפני נזק הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים.

שמני הזית של פתורה מיוצרים בקפידה תוך שימוש בשיטות חקלאות בנות קיימא המפחיתות את הצורך בדשנים או חומרי הדברה. הזיתים נקטפים ידנית, נבדקים לאיתור פגמים לפני יצירת השמן ואחסונו בתנאים אופטימליים השומרים על טריותו ואיכותו. המחויבות של פתורה לדיוק וטיפול מבטיחה שמן ללא רבב ממנו נהנים עסקים, מסעדות ואלפי לקוחות מרוצים.

מזון טבעי נוסף עם יתרונות בריאותיים הוא דבש. הדבש שימש כממתיק טבעי מזה אלפי שנים וידוע גם בתכונותיו האנטי-בקטריאליות והאנטי דלקתיות.
דבש גולמי טהור מכיל נוגדי חמצון טבעיים ופיטונוטריאנטים, שהם תרכובות טבעיות המצויות בצמחים ואחראיות לצבע, לטעם ולארומה של מזונות רבים מהצומח, כולל פירות, ירקות, אגוזים וזרעים. כיוון שדבש הוא מוצר טבעי המיוצר על ידי דבורים מצוף הפרחים, הוא מכיל מגוון פיטונוטריאנטים הנמצאים בצמחים שהדבורים מבקרות בהם.

פיטונוטריאנטים אלה יכולים לסייע בהגנה על הגוף מפני נזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים, להפחית דלקות ולהילחם בזיהומים הנגרמים על ידי חיידקים.

הדבש שלנו נאסף ברובו מכוורות דבורים הממוקמות בשדות ברחבי דרום ישראל, ליד החווה שלנו, כשאנו מתגאים בעובדה שהדבש שלנו נאסף ביד, ללא כל התערבות מכונות או שיטות מלאכותיות, אינו עובר חימום וללא תוספת סוכר מלאכותי.

בהתאם לפרחים שהדבורים ניזונות מהן, אנו מייצרים סוגים שונים של דבש, כולל תלתן, הדרים, אקליפטוס ודבש שיזף. הפילוסופיה שלנו נותנת עדיפות לסינרגיה בין דבורה, דבש ואדם, כדי להציע דבש איכותי בעל טעם מופלא ואיכויות תזונתיות, תוך הבטחת מערכת אקולוגית בריאה לדבורים.

ומה לגבי יין, אתם שואלים? ובכן, כולנו יודעים שבמקרה הזה חייבים להקפיד על המינון. במקביל, בשנים האחרונות הולכים ומתפרסמים מחקרים שמעודדים צריכת יין בכמות קטנה, ואפילו מצביעים על הסגולות הבריאותיות שלו. היין שנחשב לבריא ביותר מבין כל היינות הוא היין האדום, שכמו שמן הזית מכיל פוליפנולים – שמונעים היווצרות של תאים סרטניים, מפחיתים יצירת קרישי דם (ובכך מונעים מחלות לב) ומגוננים מפני סכרת מסוג 2. בשני העשורים האחרונים מצביעים מחקרים גם על כך שצריכה מתונה של אלכוהול משפרת את בריאות הלב וכלי הדם. מחקרים נוספים הצביעו על כך שיין, במיוחד יין אדום, הוא המשקה האלכוהולי המועיל ביותר לבריאות הלב. אז תרימו לעצמכם כוס, רק זכרו לשמור על מינון.

בנוסף יום הבריאות הבינלאומי הוא זמן לחגוג הרגלים בריאים ומזונות מזינים שתומכים ברווחתנו. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי בחירה במוצרים טבעיים העשויים מחומרים טריים ושלמים. מגוון הריבות, חליטות, ממרחים, תבלינים ועשבי התיבול של פתורה הם דוגמה מצוינת לכך. מוצרים אלה מיוצרים תוך שימוש בפירות וירקות טריים בלבד, ללא חומרים משמרים או תוספים, מה שמבטיח שהם טבעיים לחלוטין וטעימים ביותר.