חגיגות ה-75 להולדתה של מדינת ישראל מקנות הזדמנות להוקיר את ההישגים המדהימים של החקלאות המקומית. אחד הענפים הבולטים בתחום הוא ללא ספק ייצור שמן הזית, בעל היסטוריה מרתקת שראשיתה לפני אלפי שנים.

מימי התנ”ך ועד לעידן המודרני, שמן זית היה גידול מוערך בישראל. עם מאות אלפי דונם של עצי זית המשתרעים על פני המדינה, אקלים ותנאי קרקע אידיאליים לגידול זיתים, ישראל מייצרת כמה משמני זית כתית מעולה מהטובים בעולם.

הודות למסירותם של החקלאים הישראלים והטכניקות החדישות בהן הם משתמשים, תעשיית שמן הזית בארץ עלתה לצמרת השוק העולמי. אולם זה לא רק הטעם הטעים שמייחד את שמן הזית הישראלי – הוא גם בריא להפליא כאשר הוא עשיר בשומנים חד בלתי רוויים, נוגדי חמצון ותרכובות אנטי דלקתיות והוא מרכיב מכריע בתזונה הים תיכונית המפורסמת, הידועה בסגולותיה הבריאותיות.

בעודנו חוגגים את יום העצמאות של המדינה, נציין גם את העבודה הרבה והישגי החקלאים והיצרנים המקומיים. מסירותם לשיטות חקלאות בנות קיימא התורמות לשימור משאבי הטבע של המדינה והתשוקה שלהם לייצור מוצרים בריאים ואיכותיים סייעו לעצב את תעשיית החקלאות בישראל. כצרכנים, יש לכם הכוח לתמוך ולקדם את החקלאות הישראלית על ידי בחירה לקנות מוצרים מתוצרת מקומית.

כל שנה שעוברת מביאה התרגשות וציפייה מחודשת ליצירת שמן הזית שלנו. הקהילה הנאמנה שסביבנו צומחת, מגלה את העומק והייחודיות שבחומר הגלם הזה ובונה יחד אתנו את תרבות שמן הזית בישראל. הזכיות בתחרות הנחשבות בעולם, לרבות ההכרה כ-“מותג שמן הזית הטוב בישראל” שנה שניה ברציפות גורמת לנו לגאווה רבה.

אם טרם טעמתם מן היינות שלנו מסדרת Cantina27, כל טיפה הנמזגת מבקבוקי היין שלנו, היא סיפור של חבל ארץ עתיק יומין, בו החקלאות ועבודת האדמה יוצרות חיבור בין עשרות הדורות ששכנו במקום.

בפתורה אנו מייצרים גם דבש גולמי טהור, 100% ישראלי, באמצעות רדייה ידנית, בדרך העתיקה ביותר. הדבש אינו עובר חימום והוא נקי מכל תוספת של סוכר מלאכותי. הדבש המיוחד שלנו זיכה אותנו בכבוד גדול בפרס “היצרן הארטיזנלי המצטיין בישראל”.

הממרחים והריבות שלנו מופקים ממתכונים ביתיים, ללא חומרים משמרים, כולסטרול, שומן טראנס ובשילוב שמן הזית שלנו. במרכז המוצרים הללו עומדת איכות חומרי הגלם, תוך הקפדה על עבודה עם פירות וירקות טריים, הגדלים באזור.

אז בואו נרים כוס שמן זית ישראלי כדי לציין את כושר ההמצאה, ההתמדה, היצירתיות וההצלחה של התעשייה החקלאית בישראל. נאחל שימשיך לפרוח בדורות הבאים ושנמשיך להעריך ולהוקיר את השפע שהוא מספק.